Oficjalny serwis Miasta i Gminy Kórnik
Kontrast Rozmiar tekstu

Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Podróżnika z Kórnika

Tym razem "pyszna" prelekcja pt.:

"Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat"

Poszukiwanie nieznanych smaków w nowym miejscu to najbardziej fascynujące zajęcie podczas podróży. A historia przypraw to historia pełna zwrotów akcji i intryg, z wielkimi pieniędzmi w tle. Podróżnicy porzucali swoje dotychczasowe życie i zwabieni zapachem przypraw, sławy i fortuny ruszali w świat.

Która przyprawa jest najstarsza a która najdroższa? Dlaczego wanilia przez dziesięciolecia nie owocowała poza Meksykiem? Jak w ciągu wieków podrabiano przyprawy i co groziło za ten czyn?

Jędrzej Majka - jest autorem książek podróżniczych, przewodników i albumów fotograficznych. O zmieniającym się świecie i podróżowaniu opowiada w programach telewizyjnych i radiowych oraz podczas spotkań w bibliotekach i ośrodkach kultury. Jako ekspert podróżnik-kulinarny występuje w programie „Pytanie na Śniadanie” a od października 2021 r. prowadzi program telewizyjny „Na tropie przypraw”.

www.jedrzejmajka.pl
instagram: jedrzejmajka.pl
 

Wstęp jest bezpłatny jednak obwiązują zapisy w Bibliotece Publicznej w Kórniku osobiście lub telefonicznie pod nr telefonu: 618170021.

przyprawy