Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej "Władysie" ogłasza nabór dzieci, młodzieży i dorosłych

Dodano 2021-09-07

Jeśli chcesz przeżyć przygodę życia, rozwijać się ruchowo i muzycznie, a także występować na scenach w kraju i za granicą, dołącz do Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej "Władysie"!

 

Plakat informacyjny o naborze do Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej "Władysie"

 

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej „Władysie” powstał w 2008 roku. W miarę upływających lat zespół dorobił się opracowań melodii i tańców pochodzących z regionów: Wielkopolski, Lubelszczyzny, Opoczna, Kaszub i Małopolski. Zadbano też o zatrudnienie znakomitych instruktorów, których umiejętności przekazania wiedzy i techniki tanecznej umożliwiły podniesienie poziomu wykonawczego.

Nad całością artystyczną wszystkich grup czuwa kierownik zespołu i instruktor wokalny Krystyna Polachowska. Choreografią zajmuje się dr Dariusz Skrzydlewski. Autorem opracowań muzycznych jest Przemysław Marcyniak.

Obecnie Zespół składa się z 4 grup:

  • I grupa dziecięca początkująca,
  • II grupa dziecięca zaawansowana,
  • III grupa młodzieżowa,
  • IV grupa dorosła.

Łącznie zespół tworzy 70 osób.

ZPiTZK Władysie uczestniczył w licznych Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych w Bułgarii, Chorwacji, Czechach i Polsce. W sierpniu 2019 r. wziął udział w warsztatach w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie.

Kierownikiem zespołu i instruktorem wokalnym jest Krystyna Polachowska - pedagog i wieloletni kierownik ZPiT Strzecha w Trzemesznie.