Oficjalny serwis Miasta i Gminy Kórnik
Kontrast Rozmiar tekstu

Wyjeżdżasz na wakacje? Pamiętaj, aby właściwie zabezpieczyć swój dom!

Dodano 2022-06-09

W związku ze zbliżającym się sezonem urlopowym i zwiększonym ryzykiem włamań do domów policja przypomina, o czym trzeba pamiętać, żeby spokojnie odpoczywać.

Plakat włamania w sezonie wakacyjnym

  1. Poproś sąsiada lub inną zaufaną osobę o to, żeby podczas twojej nieobecności zaopiekowała się domem/mieszkaniem, zabrała ze skrzynki pocztowej przychodzącą korespondencję i ulotki. Nigdy nie zostawiaj kluczy w umówionym miejscu np. pod wycieraczką czy doniczką.
  2. Pamiętaj, żeby za każdym razem, kiedy wychodzisz z domu zamykać drzwi i okna (również te piwniczne i dachowe) oraz załączyć alarm. Przed dłuższym wyjazdem warto także zakręcić zawory doprowadzające wodę i gaz do domu oraz pomieszczeń gospodarczych.
  3. Planując urlop rozważ zdeponowanie w banku posiadanej gotówki, kosztowności i innych przedmiotów wartościowych. Stamtąd na pewno je odbierzesz. Tam będą czekały na twój powrót.
  4. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Zainwestuj w rolety antywłamaniowe, atestowane zamki renomowanych firm, alarm połączony z monitoringiem, czujniki ruchu i dobre oświetlenie terenu.

Nie daj szans włamywaczom!

Pamiętaj! Złodziej typując dom do włamania wybierze ten z zabezpieczeniami łatwiejszymi do pokonania! Właściwie zabezpiecz swój dom!

Ponadto, media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja. Fotki z wakacji zamieszczaj dopiero po powrocie.

Plakat włamania w sezonie urlopowym