Oficjalny serwis Miasta i Gminy Kórnik
Kontrast Rozmiar tekstu

Szczepienia przeciwko grypie 18+ już od 23 listopada

Dodano 2021-11-23

Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, od 23 listopada będą mogły skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie

 

Szczepienie przeciwko grypie

 

Do tej pory uprawnieni do bezpłatnych szczepionek byli m.in. medycy, farmaceuci, nauczyciele, żołnierze czy seniorzy. Prawo to od 23 listopada będą miały wszystkie osoby dorosłe – to efekt podpisanej przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nowelizacji rozporządzenia w sprawie metody zapobiegania grypie w sezonie 2021/2022.

Szczepienia będą odbywały się zarówno na podstawie wytycznych Ministra Zdrowia (szczegóły tutaj) jak i również w ramach projektu Metropolii Poznań (szczegóły tutaj).

Najważniejsze fakty projektu Metropolii Poznań:

Program jest realizowany w 3 sezonach grypowych: 2019-2022. Skierowany jest do osób w wieku 25-64 lata, aktywnych zawodowo. Szczepienia są bezpłatne, ale ponieważ są finansowane ze środki unijnych, konieczne jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego (w załączniku).

W przypadku Kórnika szczepienia przeciw grypie przewidziane są w soboty, w godzinach 13:00-15:00. Uruchomienie numeru telefonu z możliwością zapisów na konkretną godzinę pozwoli uniknąć kumulacji ludzi.

Szczepienia w Masowym Punkcie Szczepień w Kórniku ruszają od soboty 4 grudnia 2021 r.

Osoba, która chce się zaszczepić przeciwko grypie w ramach projektu Metropolii Poznań, powinna zgłosić się do punktu z wypełnionym formularzem (dostępny jest tutaj).