Oficjalny serwis Miasta i Gminy Kórnik
Kontrast Rozmiar tekstu

Nowy plac zabaw ze zjeżdżalnią w Mościenicy już dostępny

Dodano 2022-11-14

Projekt zrealizowano w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Plac zabaw w Mościenicy

Logo Programu Wzmocnij Swoje OtoczenieLogo Stowarzyszenia Aktywna MościenicaLogo Poskich Sieci Energetycznych

 

Dzięki grantowi pozyskanemu od PSE w ramach programu „ WzMOCnij swoje otoczenie”, mieszkańcy Mościenicy mogą korzystać z nowego element placu zabaw jakim jest urządzenie ze zjeżdżalnią. 

W ramach nowego elementu plac zabaw zamontowano urządzenie wielofunkcyjne na istniejącym placu zabaw, jako dodatkowe, ale jedyne ze zjeżdżalnią. Z urządzenia mogą korzystać dzieci w wieku 2-12 lat.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i wzmocnijotoczenie.pl.