Multi-światłowód w Gminie Kórnik . , < Na terenie gminy^Kórnik dostępna jest sieć miiltbświatłowodowa. Od zwykłej sieci • - < ■ światłowodowej różni się tym, że będąc w jej zasięgu możesz wybierać spośród ofert różnych dostawców ińternetu i telewizji.
Oficjalny serwis Miasta i Gminy Kórnik
Kontrast Rozmiar tekstu

Multi-światłowód w gminie Kórnik


Na terenie gminy Kórnik dostępna jest sieć multi-światłowodowa. Od zwykłej sieci światłowodowej różni się tym, że będąc w jej zasięgu możesz wybierać spośród ofert różnych dostawców Internetu i telewizji. Co więcej oferty, jak I poszczególne usługi można zmieniać w przyszłości bez konieczności wykonywania nowej instalacji w domu. Dzieje się tak, ponieważ spółka Fiberhost udostępnia swoją Infrastrukturę multi-śwlatłowodową zainteresowanym dostawcom Internetu i telewizji - zarówno ogólnopolskim jak i lokalnym. Dzięki temu nie ma konieczności budowania kolejnych sieci ^Ingerowania w środowisko naturalne oraz krajobraz.

Multi-światłowód - dlaczego warto?

Światłowód to obecnie najlepszy sposób korzystania z Internetu. Przede wszystkim dzięki najwyższej szybkości oraz niezawodności. Alternatywne technologie, jak internet radiowy nie dają gwarancji prędkości, a dodatkowo wpływają na nie zmiany pogody - potrafią.przestać działać, gdy pada.deszcz lub śnieg. Światłowód, w zależności od oferty, może służyć także do odbioru nowoczesnej telewizji - w najwyższej jakości, bez konieczności .dopasowywania się do nowych standardów nadawania. Co więcej, światłowód jest technologią, która cały czas jest rozwijana, dzięki czemu w przyszłości Internet będzie mógł być jeszcze szybszy.

Multi-światłowód gwarantuje to wszystko, a dodatkowo możliwość wyboru z szerokiej palety*ofert od kilku do nawet kilkunastu dostawców, Internetu i telewizji. Multi-światłowód to multi-korzyści i swoboda wyboru.

Jak sprawdzić, czy adres jest w zasięgu multi-światłowodu?

Wejdź na stronę www.fiberhost.com i kliknij w zakładkę "Sprawdź zasięg". Po wpisaniu adresu od razu uzyskasz informacje o tym, czy dana lokalizacja jest w zasięgu multi-światłowodu. Jeśli tak, znajdziesz tam także informacje o dostawcach, z których oferty możesz skorzystać.

Po upewnieniu się, że adres jest w zasięgu sieci Fiberhost, możesz przejść do wybranej oferty klikając w logo dostawcy; lub skontaktować się z dostawcą telefonicznie, dzwoniąc pod numer:

Co należy zrobić, Jeśli adres nie jest w zasięgu?

W takiej sytuacji zgłoś do nas swój adres. Zrobisz to łatwo za pomocą zakładki "Sprawdź zasięg", a wtedy:

  1. Zgłoszenie przejdzie analizę pod kątem zainteresowania usługami na tym terenie (im więcej zgłoszeń z jednego obszaru, tym większe szanse na to, że sieć tam powstanie). 
  2. Sprawdzimy, czy budowa sieci na tym terenie jest możliwa, a jeśli tak - jakie będą jej koszty. 
  3. Jeśli inwestycja może się udać, poinformujemy o tym mailowo lub telefonicznie.

Prosimy mieszkańców o cierpliwość. Skontaktujemy się z osobami, które dokonały zgłoszenia dopiero w momencie, kiedy budowa sieci ma szasnę być zrealizowana.

Każde zapytanie dotyczące rozbudowy sieci światłowodowej jest dla nas ważne. Naszą misją jest cyfrowe włączenie Polaków i zapewnienie jak największej liczbie osób dostępu do szybkiego i stabilnego Internetu.