„Kryzysownik” - przewodnik dla osób doświadczających kryzysu psychicznego

Dodano 2021-10-06

Zapraszamy do pobierania i korzystania z "Kryzysownika" - przygotowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu we współpracy ze Stowarzyszeniem Osób i Rodzin na Rzecz Zdrowia Psychicznego "Zrozumieć i Pomóc".

 

Okładka "Kryzysownika"

„Kryzysownik” to przewodnik dla osób doświadczających kryzysu psychicznego, ich bliskich oraz specjalistów. "Kryzysownik" ma być drogowskazem, w którym znajdują się:

  • 10 sposobów dbania o siebie,
  • pomysły dotyczące budowania relacji z dziećmi,
  • krótkie wskazówki jak rozpoznać sygnały nadchodzącego kryzysu psychicznego,
  • w jaki sposób towarzyszyć osobie cierpiącej oraz dokąd zwrócić się o pomoc.

„Kryzysownik” można klikając w ten link (jest tu też wersja dla osób ze szczególnymi potrzebami): https://rops.poznan.pl/zdrowiepsychiczne/kryzysownik/

Opracowanie jest bezpłatne i zostało zrealizowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Jeśli macie Państwo jakieś sugestie, potrzeby, spostrzeżenia dotyczące "Kryzysownika" prosimy o ich przesłanie na adres: anna.gizycka@rops.poznan.pl.

Zapraszamy również do udziału w IV Forum Zdrowia Psychicznego pt. „Życie (po?) pandemii. Jak efektywnie chronić swoje zdrowie psychiczne?”
które odbędzie się online w najbliższy piątek 8 października 2021 r.
Informacje znajdziecie Państwo tutaj: https://rops.poznan.pl/zdrowiepsychiczne/iv-forum-zdrowia-psychicznego/

Transmisja na żywo odbędzie się pod linkiem: https://www.facebook.com/events/593156128349242
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny - wystarczy kliknąć powyższy link do Facebooka w piątek 8 października o godz. 10.00. Wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy.