Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie - konkurs
Oficjalny serwis Miasta i Gminy Kórnik
Kontrast Rozmiar tekstu

Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie - konkurs

Wypełnij ankietę i weź udział w konkursie

Czujka tlenku węgla

1 października powiat poznański wraz z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu dwunasty raz zainaugurował program edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa pożarowego „Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie”.

– Co dwa tygodnie w Starostwie Powiatowym w Poznaniu komisja konkursowa losuje 10 mieszkańców powiatu poznańskiego, którzy otrzymują czujki tlenku węgla. Oczywiście wśród uczestników, którzy wcześniej prawidłowo wypełnią ankietę konkursową i przyślą ją do nas – mówi Dariusz Fleischer z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Poznaniu. – W ubiegłorocznej edycji nadesłano w sumie 205 ankiet a my wręczyliśmy 87 czujek, które mogą uratować życie. Od początku trwania całej akcji już 947 urządzeń znalazło swoich nowych właścicieli – dodaje.

Regulamin konkursu wraz z ankietą do wydrukowania (Załącznik nr 1) jest dostępny na stronie www.powiat.poznan.pl, a także w siedzibach podmiotów będących Organizatorami Konkursu. XII edycja potrwa do 31 marca 2024 roku.

Konkurs skierowany jest do mieszkańców Powiatu Poznańskiego, którzy:

  1. w czasie jego trwania prawidłowo wypełnią ankietę konkursową i złożą ją
    • osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu,
    • za pośrednictwem formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie www.powiat.poznan.pl oraz stronie Komendy Miejskiej PSP,
    • pośrednictwem Poczty Polskiej na adres Starostwo Powiatowe w Poznaniu, ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań z dopiskiem „Czujka czadu”.
  2. są zameldowani na terenie gmin powiatu poznańskiego,
  3. posiadają pełną zdolność do czynności prawnych bądź uzyskają zgodę opiekuna prawnego.