Oficjalny serwis Miasta i Gminy Kórnik
Kontrast Rozmiar tekstu

Aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami - Fundacja Aktywizacja

Dodano 2021-11-12

Bezpłatne kursy i szkolenia zawodowe, staże i praktyki, doradztwo zawodowe, psychologiczne, prawne, przygotowanie do zatrudnienia oraz wsparcie osób z niepełnosprawnościami w pierwszym okresie zatrudnienia.

 

Plakat promocyjny Fundacja Aktywizacja

Fundacja Aktywizacja działa od 1990 roku. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w realizacji działań aktywizacji zawodowej zbudowała kompleksowy model, który uwzględnia zarówno potrzeby osób z niepełnosprawnościami, jak i pracodawców oferujących zatrudnienie. 

Kształtując ofertę świadczonych przez Fundację usług kieruje się ona zarówno aktualnymi potrzebami osób z niepełnosprawnościami, jak i dynamicznie zmieniającymi się warunkami gospodarczymi. Pomaga osobom z niepełnosprawnościami z całego kraju w podnoszeniu ich kwalifikacji oraz kompetencji społeczno-zawodowych, znalezieniu pracy lub jej zmianie, a pracodawcom oferuje doradztwo w obszarze zatrudniania osób z niepełnosprawnościami, szkolenia i pośrednictwo pracy.

Oferta Fundacji Aktywizacja to udział w projektach #Postaw na Prace, Aktywny Start, Work-For-All, realizowanymi w obszarze aktywizacji zawodowej, które są w 100% bezpłatne dla uczestników.

Działania fundacyjne prowadzone są na terenie całej Polski, oddział poznański obejmuje woj. wielkopolskie i Lubuskie.

Wszystkim uczestnikom programu oferuje bezpłatnie:

  • kursy i szkolenia zawodowe,
  • staże i praktyki,
  • doradztwo zawodowe, psychologiczne, prawne,
  • przygotowanie do zatrudnienia,
  • wspieranie osób z niepełnosprawnościami w pierwszym okresie zatrudnienia.

Projekty realizowane są ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Europejskiego Funduszu Społecznego i prowadzone są przez Fundację Aktywizacja w Oddziale w Poznaniu przy ul. Poznańskiej 62/101.