9 października - Szczepienia na COVID-19 ponownie w Oazie!

Dodano 2021-10-08

W sobotę 9 października 2021 r. w godzinach 10:00 - 13:00 ponownie będą prowadzone szczepienia w Punkcie Szczepień Masowych na KCRiS Oaza.

 

Baner informacyjny o szczepieniu 3 dawką

 

Szczepienia odbędą się na pierwszym piętrze w budynku przy ul. Krasickiego 1- na salę szczepień wchodzimy przez wejście główne do budynku - proszę zwracać uwagę na prośby i komunikaty osób obsługujących Punkt!

Przypominamy, że od 24 września zostanie zwiększona lista osób uprawnionych do szczepienia trzecią dawką. Możliwość przyjęcia dodatkowej szczepionki marki Pfizer po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia będą miały wszystkie osoby powyżej 50. roku życia.

9 października trzecia dawka dla osób po 50. roku życia na OAZIE w Kórniku oraz dla służb mundurowych i nauczycieli.

Ważne! Jeśli przyjąłeś szczepionkę innej marki (np. Astra Zeneca, Moderna czy J&J) podczas pierwotnego szczepienia teraz możesz zaszczepić się Pfizerem jako dawką przypominającą.

Przykładowo, jeśli otrzymałeś drugą dawkę 1 marca, Twoje skierowanie na dodatkową dawkę zostanie wystawione 1 września. W tym dniu otworzą się dla Ciebie wszystkie kanały rejestracji.

Od początku września trzecią dawkę szczepienia przeciw koronawirusowi mogą już otrzymywać osoby m.in. leczone onkologicznie, po przeszczepach, z niedoborem odporności lub zakażone HIV.

Osoby, które nie są zarejestrowane w systemie lub nie otrzymały SMS-a, a którym upłynęło 21 dni od terminu podania pierwszej dawki, mogą zgłosić się na drugą dawkę szczepionki.

Dostępność terminów szczepień można sprawdzić na stronie: 
https://szczepienia.github.io/wielkopolskie

Przypominamy, że na szczepienie można zapisać się na kilka sposobów:

  • poprzez całodobową i bezpłatną infolinię - 989,
  • elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
  • wysyłając SMS o treści "SzczepimySie" na numer +48 880 333 333.

Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin szczepienia. Następnie otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty.

Do rejestracji nie potrzebujemy żadnych dodatkowych danych czy dokumentów - wystarczy, że podamy swój nr PESEL!