2017-07-17

II Bieg Zamoyskiego w Kórniku

W niedzielę, 16 lipca br. już po raz drugi Stowarzyszenie UKS – Jedynka Kórnik zorganizowało Bieg Zamoyskiego. Na starcie biegu oprócz rekordowej liczby biegaczy i towarzyszących im kibicom, pojawiła się tegoroczna „Biała Dama” Dominika Andrzejczak w towarzystwie hrabiego Władysława Zamoyskiego, w którego postać wcielił się prezes UKS – Jedynka Kórnik Maciej Brylewski.

Bieg rozpoczął się punktualnie o godz. 9.00 wystrzałem z pistoletu oddanym przez burmistrz Kórnika Jerzego Lechnerowskiego. Jak podkreślał dyrektor biegu Marek Broniewski, dla bezpieczeństwa tak dużej liczby biegaczy, w porównaniu do zeszłego roku, tegoroczna trasa biegu została nieco zmodyfikowana. Dystans biegu się nie zmienił i wynosił 10 km, ale start odbył się sprzed budynku Policji w Kórniku, a meta podobnie, jak w roku ubiegłym została usytuowana na terenie Kórnickiego Centrum Rekreacji i Sportu OAZA BŁONIE.

Bieg rozpoczął się dość wcześnie rano, dzięki czemu mocno świecące w tym dniu słońce nie dokuczało zawodnikom na trasie biegu. Na mecie zameldowało się aż 570 biegaczy, w tym 170 kobiet. Zwycięzcą tegorocznego „Biegu Zamoyskiego” został Krzysztof Szymanowski z czasem 31,42, a wśród kobiet zwyciężyła Patrycja Talar z czasem 39,10.
Jeśli chodzi o frekwencję z pewnością  II Bieg Zamoyskiego można zaliczyć do bardzo udanych, gdyż w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzięło w nim udział o ponad 40% więcej uczestników. Na mecie medale zawodnikom wręczali: „Biała Dama”, hrabia Zamoyski, burmistrz Lechnerowski oraz dziewczęta ze Stowarzyszenia Teatralnego „Legion” ubrane w stroje historyczne.

Każdy z uczestników biegu otrzymał pakiet startowy i poczęstunek przygotowany przez organizatorów, a najlepsi w swoich kategoriach otrzymali nagrody pieniężne i puchary.

W ramach biegu rozegrane zostały również Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego Pracowników Samorządowych, w których zwyciężył Łukasz Bankiewicz z KCRiS OAZA
z czasem 39,36.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do Kórnika za rok, gdyż zarówno zawodnicy, jak i organizatorzy zadeklarowali chęć powtórzenia imprezy